Artykuły

Z jakich elementów składają się zestawy mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe to produkty cieszące się ogromną popularnością. Stanowią one bowiem nie tylko ważny element dekoracji przestrzeni, ale są również niezwykle funkcjonalne. Z jakich konkretnie elementów składają się tego rodzaju zestawy? Jednym z podstawowych komponentów jest zestaw wypoczynkowy. Ważne, aby miał on wymiary pozwalające między innymi na komfortowe dopasowanie mebla do zaplanowanej przestrzeni. Zestaw mebli ogrodowych trudno wyobrazić sobie także bez wygodnych foteli, w których można rozsiąść się i zrelaksować po pracy. Na odpoczynek pozwalają również sofy, na których zakup decyduje się wiele osób. W przypadku chęci stworzenia designerskich przestrzeni warto rozważyć nabycie puf, które są nie tylko praktyczne, […]

Czytaj dalej

Czym czyścić tapicerowane meble ogrodowe?

Meble ogrodowe, podobnie jak te, które wykorzystywane są wewnątrz pomieszczeń, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Czym i w jaki sposób należy je czyścić? Przede wszystkim nie powinno robić się tego silnymi środkami chemicznymi.

Czytaj dalej

Sofa w ogrodzie – czy to możliwe?

Sofa w ogrodzie to pomysł, który jak najbardziej może zostać zrealizowany. Warto jednak pamiętać o tym, aby produkt ten spełniał określone warunki. Czym konkretnie musi się on cechować? Przede wszystkim istotne znaczenie ma materiał, z którego został on wykonany.

Czytaj dalej

Jakie meble ogrodowe są nowoczesne?

Meble ogrodowe dostępne są w różnych stylach. Osoby zainteresowane ich kupnem mogą zaopatrzyć się między innymi w stoliki, sofy czy fotele w stylu eleganckim, vintage czy nowoczesnym. Czym wyróżniają się ostatnia z wymienionych grup produktów? Po pierwsze jest to ich budowa.

Czytaj dalej

Czy opłaca się kupować meble w zestawach?

Meble ogrodowe dostępne są zwykle jako pojedyncze elementy lub w zestawach. Czy opłacalny jest wybór drugiej z wymienionych opcji? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna i brzmi – zdecydowanie tak. Wynika to z kilku powodów, a jednym z najważniejszych z nich jest bez wątpienia ekonomia. Komplety składające się z kilku elementów są przeważnie tańsze, od kupowania każdego mebla osobno. Dotyczy to zarówno podstawowych produktów do użytku wewnątrz pomieszczeń, jak i ekskluzywnych mebli ogrodowych. Niższe koszty zakupu nie są jednak wyłączną zaletą wyboru artykułów w zestawie.

Czytaj dalej

Po czym poznać, że meble outdoorowe są dobrze wykonane?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór mebli outdoorowych. Jak zatem wybrać najlepsze z nich i po czym poznać, że zostały one dobrze wykonane? Jednym z najważniejszych czynników są szwy. Jeśli nie dochodzi w miejscu łączenia materiałów do rozwarstwień, ich prucia lub strzępienia, wówczas masz pewność, że szwy zostały wykonane prawidłowo. Warto zaznaczyć, że jest to niezwykle ważne, szczególnie w przypadku właśnie mebli tarasowych. Dlaczego? Ponieważ ich złe szycie będzie powodowało przeciekanie wody, mającej destrukcyjny wpływ na meble. W ich wnętrzu mogą się bowiem mnożyć grzyby oraz bakterie, co skutecznie skraca żywotność sof, foteli i innych elementów zestawu.

Czytaj dalej

Jak dobrać najlepsze meble do ogrodu?

Meble ogrodowe pełnią niezwykle ważną funkcję. Pozwalają one bowiem między innymi na wypoczynek na świeżym powietrzu, a także dekorują posiadłość. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na kilka czynników, dzięki którym relaks będzie przyjemniejszy, a otoczenie wyraźnie upiększone. W jaki sposób dobrać zatem najlepsze meble do ogrodu? Należy pamiętać, że muszą one być dopasowane do otoczenia. W przypadku nowocześnie zaaranżowanych terenów zielonych warto wybrać produkty o nieszablonowych kształtach, które sprawią, że wygląd ogrodu zostanie podkreślony, a fotele, sofy oraz inne elementy doskonale wkomponują się w krajobraz.

Czytaj dalej

Meble ogrodowe – jak o nie dbać?

Jeśli chcesz zapewnić meblom ogrodowym dobry wygląd przez wiele sezonów, warto o nie odpowiednio zadbać. Co zatem należy zrobić, aby zachować ich dobry wygląd możliwie jak najdłużej? W tym przypadku kluczowe są dwie kwestie. Pierwszą z nich jest czyszczenie wszelkich zabrudzeń przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego środków. Oprócz tego niezwykle istotne znacznie ma także prawidłowe zabezpieczenie mebli na okres jesienno-zimowy. Jeśli wszelkie czynności zostaną wykonane prawidłowe, wówczas możesz być pewien, że fotele, pufy czy inne produkty, będą się nienagannie prezentowały przez wiele lat.

Czytaj dalej