You are currently viewing Co zrobić z meblami outdoorowymi zimą?

Co zrobić z meblami outdoorowymi zimą?

  • Post category:Artykuły

Niezastąpionym elementem każdego tarasu, a także ogródka kawiarnianego są meble outdoorowe. Umożliwiają odpoczynek na świeżym powietrzu oraz spędzanie wspólnego czasu z najbliższymi. Jeśli chcesz cieszyć się nimi przez lata, musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu w sezonie zimowym. Poznaj kilka sposobów, które Ci w tym pomogą.

Zapoznaj się ze wskazówkami producenta oraz dokładnie umyj i wysusz meble

Na początku warto sprawdzić, jakie są zalecenia producenta. Dotyczy to kwestii zarówno użytkowania, jak i przechowywania mebli outdoorowych w okresie zimowym. Takie informacje są niezwykle cenne, gdyż poszczególne modele mogą cechować się różnymi wymogami.

Kolejnym dość ważnym krokiem przygotowującym meble zewnętrzne na zimę jest ich dokładne umycie. Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich osadów, zabrudzeń czy plam. Możesz w tym celu użyć odpowiedniego środka czyszczącego, a także miękkiej gąbki bądź szmatki.

Następnie wysusz dobrze umeblowanie, aby nie doszło do powstania pleśni czy grzybów. Unikniesz w ten sposób zniszczenia mebli.

Pamiętaj o właściwym przechowywaniu

Niezwykle istotne jest, aby meble outdoorowe w okresie zimowym nie pozostały na zewnątrz bez zabezpieczenia. Ekstremalne warunki pogodowe, takie jak mróz czy śnieg, mogą wyrządzić szkody.

Najlepszymi miejscami rekomendowanymi do przechowywania są te zacienione i zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi jak garaż, piwnica czy zadaszony i osłonięty taras. Ważne, aby te pomieszczenia były jednak z bardzo dobrą wentylacją.

Pamiętaj także, żeby właściwie zabezpieczyć meble. Ułatwią Ci to plandeki, a przede wszystkim pokrowce, które jednocześnie zapewnią ochronę przed opadami i innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu sofy, fotele i stoliki pozostaną w nienagannym stanie.