You are currently viewing Czym czyścić tapicerowane meble ogrodowe?

Czym czyścić tapicerowane meble ogrodowe?

  • Post category:Artykuły

Meble ogrodowe, podobnie jak te, które wykorzystywane są wewnątrz pomieszczeń, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Czym i w jaki sposób należy je czyścić? Przede wszystkim nie powinno robić się tego silnymi środkami chemicznymi.

Może to bowiem spowodować uszkodzenie tkanin. I nie chodzi tu wyłącznie o odbarwienie materiału. W skrajnych przypadkach poważnie zostanie on osłabiony, czego efektem będzie jego szybkie przetarcie lub popękanie. Właśnie dlatego wskazane jest użytkowanie dedykowanego płynu do czyszczenia mebli ogrodowych. Tego rodzaju środek doskonale poradzi sobie z usunięciem różnego typu plam, w tym takich, które postały w wyniku rozlania, np. tłuszczu. Warto również zaznaczyć, że omawiane produkty odświeżają także materiał, dzięki czemu można pozbyć się z tkanin nieprzyjemnego zapachu spowodowanego między innymi odchodami ptaków.

Jak stosować środki do czyszczenia mebli ogrodowych?

Jeśli już wiemy, czym należy czyścić meble ogrodowe, teraz możemy wyjaśnić, w jaki sposób należy to robić. Jeśli chodzi o proces ich pielęgnacji, to najważniejsze jest, aby nie używać do tego produktów o ostrej powierzchni. Wszelkiego rodzaju szczotki czy twarde gąbki, podobnie jak silne chemiczne środki negatywnie, wpływają na materiał. Jakie narzędzia należy zatem stosować do pielęgnacji? Zalecane jest do tego użycie ściereczki bądź gąbeczki o bardzo miękkiej powierzchni. Na plamę znajdującą się na powierzchni sofy, fotela czy innego rodzaju mebla należy wyłącznie nanieść odrobinę płynu czyszczącego, a następnie delikatnie przetrzeć miejsce wspomnianą wcześniej ścierką. Po wykonaniu zadania wystarczy poczekać do wyschnięcia, a plama powinna w całości zniknąć z obicia. W przypadku, gdy pozostanie niewielki ślad, można powtórzyć wspomniany proces, co pozwoli w pełni pozbyć się zabrudzenia.