You are currently viewing Meble ogrodowe – jak o nie dbać?

Meble ogrodowe – jak o nie dbać?

  • Post category:Artykuły

Jeśli chcesz zapewnić meblom ogrodowym dobry wygląd przez wiele sezonów, warto o nie odpowiednio zadbać. Co zatem należy zrobić, aby zachować ich dobry wygląd możliwie jak najdłużej? W tym przypadku kluczowe są dwie kwestie. Pierwszą z nich jest czyszczenie wszelkich zabrudzeń przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego środków. Oprócz tego niezwykle istotne znacznie ma także prawidłowe zabezpieczenie mebli na okres jesienno-zimowy. Jeśli wszelkie czynności zostaną wykonane prawidłowe, wówczas możesz być pewien, że fotele, pufy czy inne produkty, będą się nienagannie prezentowały przez wiele lat.

Środki do czyszczenia mebli ogrodowych

Jak już zaznaczyliśmy, jednym z kluczowych czynników mających wpływ na utrzymanie mebli w dobrej kondycji jest stosowanie odpowiednich środków do usuwania zabrudzeń. Warto zatem stosować płyny do czyszczenia mebli ogrodowych wskazane przez producenta. Dzięki temu będziesz miał pewność nie tylko tego, że pozbędziesz się wszelkich plam, ale również nie uszkodzisz materiału. Zły dobór środka czyszczącego może bowiem spowodować wyblaknięcie koloru obicia, a w skrajnych przypadkach osłabić materiał, co doprowadzi do jego przetarcia.

Przechowywanie mebli ogrodowych

W celu zapewnienia meblom dobrego wyglądu istotne jest nie tylko ich prawidłowe czyszczenie. Zalecane jest również ich odpowiednie zabezpieczenie na okres jesieni oraz zimy. I choć artykuły dostarczane przez czołowych producentów są odporne na działanie wilgoci bądź skrajnych temperatur, mimo wszystko wskazane jest ich osłonięcie. Można do tego użyć na przykład folii, ale znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnie przeznaczonych do tego pokrowców. Dzięki nim obicie mebli nie będzie narażone na bezpośrednie działanie wody.